Jacob Ängman silverbestick Rosenholm
2019-03-27
627700
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 47+12+4 dlr, silver, 1960/70-tal, GAB, bestående av: 11 matgafflar, 10 matknivar, 11 matskedar, 12 kaffeskedar, 2 dessertgafflar, 1 dessertsked, medföljer 12 kaffeskedar med dekor av ros, stämplade SG/GEWE 1964, samt 4 kaffeskedar, svenska importstämplar 830, total vikt exklusive knivar i rostfrit blad ca 1300 g
Bruksslitage