Bojaner Kina 1700-tal
2019-03-26
627561
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJANER, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 15-20 cm
Slitage