Paavo Tynell golvlampa Taito
2019-04-15
627423
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 EUR |
PAAVO TYNELL, golvlampa, Taito, 1900-talets mitt,
skaft med tvinnad rotting, fotplattan i polerad mässing, bär tillverkarens stämpel, höjd 152 cm.
Smärre åldersrelaterat slitage, skärmen förnyad