Ampel 1800-tal.
2019-03-23
627128
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
AMPEL, 1800-tal. Mässing och patinerad metall med dekor av bl.a. pinjekotte. Sex ljusarmar. Diameter ca 50 cm, höjd ca 70 cm.
Åldersrelaterat slitage med mindre skador och bucklor.