Bestick Georg Jensen sterlingsilver
2019-03-22
626797
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
GUNDORPH ALBERTUS, ´´Kaktus´´, canapéspade, HARALD NIELSEN, "Pyramid", serveringsspade, SIGVARD BERNADOTTE, "Bernadotte", kaffeskedar, 6 st, sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark, formgivningsår 1930, 1927 samt 1939, längd 10-18,5 cm
Slitage, serveringsspaden med mindre bucklor