Carl Wilhelm Edvall skrivställ i silver 1800-tal
2019-03-21
626552
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CARL WILHELM EDVALL (verksam 1873-1914), skrivställ, silver, Sundsvall, 1894, nyrokoko, längd 18, höjd 9, vikt ca 135,2 g
Skador: Bordspingla med personnummersmärkning, bläckhornens ställ med skador