Sockerskål i silver
2019-03-22
626387
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SOCKERSKÅL i silver samt skål bägare m m 11 dlr, svenska kontrollstämplar, 1900-tal, högsta höjd ca 12 cm, vikt ca 970 g
Bruks och åldersrelaterat slitage