Stekfat Kina 1700-tal
2019-03-21
626166
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, rutbård i kälningen, längd ca 46,5 cm
Nagg