Fat Japan Imari
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med fohund och fågel på terrass i järnoxid, emaljfärger samt guld, centrumspegeln med bambu och tall i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 47 cm
Smärre repor, slitage
626135
2019-03-22