Vas Mirror black
2019-03-19
625464
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, "Mirror black", dekor av drake med den brinnande pärlan i guld, botten med Qianlongs sex karaktärers märke i järnoxid inom dubbla cirklar, höjd ca 34 cm
Halsen med omfattande lagningar