Ampel 1800-tal
2019-03-23
625447
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
AMPEL, 1800-tal, mässing och patinerad metall med dekor av bl.a. drakar och pinjekotte, 3 elektrifierade ljuspunkter, 6 ljusarmar, diameter 55 cm, höjd ca 65 cm
Åldersrelaterat slitage, lagningar i fästen, ej funktionstestad