Skålfat Kina 1700-tal
2019-03-19
625441
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonalt brätte, dekor av pion och bambu vid trädgårsklippa i underglasyrblått, kälningen med taggbård, diameter ca 27 cm
Slitage