Gustaf Folcker te / kaffekanna silver
2019-03-17
624727
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GUSTAF FOLCKER (verksam 1807-1865), tekanna, silver, senempire, skuret trähandtag, stämplad Stockholm 1845, höjd 15 cm, vikt 472 g
Bucklor, graverad vapendekor