Snapsglas
2019-03-16
624560
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SNAPSGLAS, 29 st, 17/1800-tal, med olika graverade mönster, klar glasmassa, ställvis med gröna nyanser, höjd ca 5-6.5 cm
1 med 1 nagg, 2 med 2 nagg, 1 med 3 nagg, 1 med flera nagg, några är något ojämna, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma