Såskanna i silver
2019-03-20
624547
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
ARVID FLOBERG, Stockholm, (verksam i slutet av 1700- och början av 1800-talet), såskanna i silver,1800, förgylld inuti, höjd ca 17 samt längd 21 cm, vikt ca 393 g
Bruks och åldersrelaterat slitage