Liu Haichan
Klubbat för:
300 SEK
1 500 SEK
FIGUR, lergods, Kina, 1800-tal, föreställande "Liu Haichan", en statstjänsteman som kom att bli en Daoist inom Quanzhenskolan en gren av Taoismen, delvis glaserad, höjd ca 12 cm
Nagg, mindre lagningar
624408
2019-03-16