Luktdosa dosor tändare
2019-03-19
623842
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LUKTDOSA, s.k. hovedvandsæg, höjd ca 7,5 cm, DOSOR, 4 st, delvis silver, varav 3 st med agater, TÄNDARE, sterlingsilver, Sheffield, svenska importstämplar, godronnerat lock, 18/1900-tal