Örhängen guld med emaljhuvuden
2019-03-19
623669
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, svart och vit emaljdekor, i form av huvuden, troligen Italien, 1900-talets andra hälft, höjd inkl. krok 2,2 cm, vikt ca 5,4 g
Emaljslitage