Ring guld med diamanter
2019-03-19
623625
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k guld, 3 fantasislipade diamanter i silvermontering, 1800-talets första hälft, ringskena stämplad W. A. Bolin, Stockholm 1975, ringstorlek 16,8 mm, total vikt ca 5 g
Stenar med hack