Schatull Japan
2019-03-17
623600
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SCHATULL, lackarbete, Japan, omkring år 1900, med askar i etage samt två flaskor i tenn, dekor av krysantemum i guld, med hänkel, höjd ca 31, 30x19 cm
Slitage, sprickor, flaskorna med flertalet stötskador