Ljuskrona 1800-tal
2019-03-14
623239
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, oscariansk, bronserad metall, 1800-talets slut, för 8 ljus, behängd med slipade prismor, höjd 95, diameter 78 cm
Elektrifierad, slitage