Turkisk Yataghan svärd
2019-03-27
623228
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 600 EUR |
SVÄRD, "Yataghan",Turkiet ca 1800-1840-tal, Klingan med signatures och gravyr, balja och grepp med silver beslag, längd 82 cm.
Åldersrelaterat slitage, lösa delar