Wilhelm Dahlbom
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM DAHLBOM (1855-1928), Från Övraby, signerad och daterad Wilhelm Dahlbom 1879, olja på pannå, ca 21x34,5 cm, enligt påskrift på baksidan är den avbildade kvinnan Wilhelmina Dahlbom (född Stenbeck)
PROVENIENS: Konstnärens familj
Krackeleringar, smärre färgbortfall
622999
2019-03-15