Karott Kina 1900-tal
2019-03-15
622761
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAROTT, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, famille jaune, dekor av kejsardrakar med den brinnande pärlan bland moln i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 23-25 cm
Slitage, locket med spricka