Bojaner Kina
2019-03-13
622629
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets början, ovoid form, dekor av krigsscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd 27 cm, träsocklar medföljer
Smärre slitage