Ljuskrona Sengustaviansk stil
Avslutad
2019-03-11
622544
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
|---|---|
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets slut, sengustaviansk stil, med sk. biskopsmössa, stomme i mässing för 6 ljuspunkter och 8 ljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 115 cm, diameter ca 60 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen