Kina porslin 1700-tal
2019-03-12
621651
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIK, BÄRTALLRIKAR, 1+2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose samt underglasyrblått, diameter ca 16-23 cm
Nagg, en bärtallrik med sprickor