2019-03-07
621283
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PARTI SILVER, tidigt 1800-tal, bestående av: 2 skedar stämplade Simon Simonson 1826 resp. Paul Whilborg, bägare med otydlig mästarstämpel 1804 samt. bägare på fot stämplad Nils Hedenskog 1827, total vikt 170 g
Åldersrelaterat slitage, patina och smärre bucklor förekommer