Skålfat Kina
2019-03-14
621116
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, quatrefoil, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 27, höjd 7 cm
Slitage