Carl Malmsten matgrupp "Herrgården"
2019-03-12
620688
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 7 dlr bestående av matbord + 2 iläggsskivor, 6 stolar, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, ek, stolarnas sitsar klädda i textilklädsel, stämplade Åfors Möbelfrabik, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets mått ca 138X100 (248) cm
Märken förekommer, sitsar med slitage, några fläckar