Kruka brons Japan 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRUKA, brons, Japan, 1800-tal, ristad dekor med inläggningar föreställande fåglar och blommor, hänklar i form av tempellejonhuvuden, höjd ca 23,5 cm, diameter ca 25 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm
För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se
619780
2019-03-10