Krucifix förgyllt silver Grekland
2019-03-01
619674
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
KRUCIFIX, förgyllt silver, 1800-talets första hälft, Grekland, filigranarbete, monterade färgade stenar, möjligen Ioánnina, 12,5x11 cm, vikt 106 g
slitage , mindre dekordel saknas