Agda Österberg rölakanmatta av gallerimodell
2019-03-10
619279
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
AGDA ÖSTERBERG, gallerimatta, rölakan, Tre bäckar, Varnhem, 1950-/60-tal, dekor av zodiakens tecken i olika grå nyanser, signerad AÖ, ca 462x88 cm
För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se
Smärre slitage och mindre fläckar, fransar saknas