Trumpetvas Kina
2019-03-04
619206
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1900-talets slut, polykrom dekor av figurscen med qilin, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 37 cm
Slitage, botten med invändig tillverkningsspricka