Vas Japan 1900-tal
2019-03-01
618955
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Japan, 1900-talets andra hälft, cylinderformad, genombruten dekor i form av bambu i underglasyrblått, invändig dekor av fåglar och växter, höjd ca 32 cm
Ursprungligen med fötter (avslagna)