Terrinfat Kina 1700-tal famille rose
2019-02-27
618825
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 37 cm
Smärre slitage, metallomfattning för upphängning