Bordslyster Louis XVI-stil
2019-02-26
618118
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
BORDSLYSTER, Louis XVI-stil, 18/1900-tal, med äldre delar, för tre ljus, delvis brännförgylld brons, behängd med fasetterade prismor, sockel av svart marmor, postament av blått glas, utsvängda ljusarmar med bågar, glasspjut krönt av plym och månskära, höjd 88 cm
Renoverad och kompletterad, igensatta hål efter el, spår av dekorelement