Ljuskrona
2019-03-05
617991
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, enligt uppgift inköpt på Svenskt tenn, stomme i förgyllt trä och metall, bärnstensfägat glas, sexarmad, höjd ca 74, diameter 58 cm