Sked silver omkring 1700
2019-02-22
617509
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MATSKED, silver, omkring 1700, stämplad EIS (möjligen för Ebbe Jönsson i Ystad), skaftände med graverad dekor, undersida med monogram, längd 20 cm, vikt 47 g
Slitage och mindre bucklor