Vas Kina 1900-tal
2019-02-25
617410
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, kvadratisk form, dekor av flodlandskap med pagoder och figurer i blå emaljfärg, höjd ca 22,5 cm