P G Thelander färglitografi
2019-02-25
617094
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
P.G. THELANDER (född 1936): Den blå fläcken, signerad och numrerad P. G. Thelander 14/100, färglitografi 1999, I. 38x21,5cm
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
LITTERATUR
Karl Haskel, PG Thelander Grafik 1995-2015, Malmö 2016,
H 340