Trädgårdsurna 1900-talets början
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-talets början, campanaform, godronnerad botten, mynningen med kymation, pylonformade postament med dekor av draperifestonger och flammande urnor, grönpatinerat gjutjärn, diameter 54, total höjd 83,5 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Smärre slitage
616761
2019-03-10