Tallrikar Kina 1700-tal
2019-02-21
616728
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsavsats med pion, tall samt fågelpar, taggbård i kälningen, brättet med lambrekängbård, diameter ca 22 cm
Nagg