Golvvas Kina 1800-tal
2019-02-21
616694
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med genombrutna hänklar, dekor av bergsslandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd 58 cm
Botten med stjärnspricka