Golvvas Kina
2019-02-19
616008
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor av blommor, fåglar, granatäpplen och fåglar i emaljfärger samt guld, kalligrafi med två sigill, höjd ca 71 cm, sockel medföljer
Sockeln med lagningar