Taklampa
2019-02-19
615716
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TAKLAMPA, möjligen Orrefors, 1900-talets första hälft, 3 ljuspunkterstomme i patinerad mässing, kupan med relief och glas, höjd ca 80, diameter 63 cm
Små nagg på skäremns kant, slitage, funktionen garanteras ej