Svensk officerspallasch
2019-02-20
615615
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SABEL, svensk officerspallasch, för infantri, ca 1890, förgylld klinga med inskription "Konungen-Fädenesland", längd ca 102 cm
Slitage