Tekanna porslin
2019-02-19
615580
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TEKANNA, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av sigill i järnoxid, botten med märke, höjd ca 10 cm
Hänkeln saknas/av, locket med invändigt nagg