Bestick silver
2019-02-14
614710
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BESTICK, 68 dlr, silver, modell Hansa, merparten stämplade C.G.Hallberg, Stockholm ca 1950-tal, bestående av: 6 smörknivar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 teskedar + dessertsked, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, såslev. 2511 gram inklusive rostfria blad på knivar.