Fat Japan Imari
2019-02-15
614583
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med blommor och fåglar i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, längd ca 40 cm
Smärre slitage, fotringen med mindre nagg